خانه » مجله سرمه دوزی » قیمت ترمه اصل قدیمی
سرمه دوزی

قیمت ترمه اصل قدیمی

قیمت ترمه اصل

قیمت ترمه اصل قدیمی، یکی صنایع نساجی با ارزش ایران ترمه است. ترمه پارچه بسیار با ارزش و گران بها که از الیاف بسیار لطیف و نرم بافت می‌شود. در ترمه نقش های گوناگونی به کار رفت است که بیشترین نقوش از بته جقه و گل‌های ریز و درشت شاه عباسی و بته سروی و بادامی شکل است. ترمه از رنگ‌های مختلفی به کار می روند. اگر ترمه اصل خواسته باشید این ترمه‌ها از ابریشم و پشم مرغوب با الیاف بند بافت می‌شوند. در این ترمه‌ها از رنگهای گیاهی و مواد مصنوعی استفاده می‌کنند سرمه دوزی.

 

نحوه شستشو پارچه ترمه

پارچه ترمه بخاطر وجود تراکم زیاد پود هایش از مقاومت بالایی برخودار است و نسبت به پارچه های دیگر دوام بیشتری دارد. رطوبت و نور زیاد باعث از بین رفتن زودتر پارچه ترمه می شود. یکی از راه‌های محافظت از پارچه ترمه در برابر بید استفاده از نفتالین است. برای شست شوی ترمه بخاطر استفاده از آستری و یراق دور ترمه باید شستشوی ترمه را به خشکشویی بسپارید. که شوینده شیمیایی و دمای بالای آب باعث از بین بردن پارچه می شود قیمت ترمه اصل.

 

در زمان صفویه پارچه های ترمه با دست بافت می‌شد. و از قیمت بالای برخوردار بود است. یکی از شهر های ایران که پارچه ترمه اصل در آن بافت می‌شد است شهر یزد است. از سوغات معروف این شهر پارچه ترمه اصل بود و کیفیت بالایی داشت است. امروزه نمونه‌های تقلبی ترمه از جنس پلی استر و ویسکوز وارد بازار شد است که قیمت پایین تری دارد قیمت ترمه اصل.

ترمه اصل

پارچه اصل ترمه همانند بافت فرش از تار و پود بافت می‌شود. که ابتدا باید پشم را به نخ تبدیل کرده و آن را سفید می کردند با مواد طبیعی آن را به رنگ های دلخواه خود در می‌آوردند. سپس به صورت تارو پود از پشم رنگ شد و ابریشم بافت می‌شد. ترمه اصل که دست بافت شد و امروز بسیار کم یاب و از قیمت بالایی برخورددار است. می‌توان به راحتی تشخیص داد قیمت ترمه اصل، هنر سرمه دوزی.

در ابتدا یک نخ را از پارچه جدا کنید و بسوزانید. اگر ابریشم اصل باشد خیلی آهسته می‌سوزد و در آخر پودر می‌شود. اما در ابریشم مصنوعی مثل سوزاندن پلاستیک جمع می‌شود بوی سوختن ابریشم مصنوعی مانند سوختن کاغذ است. اما ابریشم طبیعی بکار رفت در ترمه بوی سوختنی همانند بوی سوختن مو را دارد خرید ترمه قیمت ترمه اصل قدیمی.

 

اگر پارچه ترمه اصل باشد با دست کشیدن بر روی آن لطافت بسیار زیادی را احساس می کنید. و در صورت زبری پارچه این را نشان می‌دهد که ترمه اصل نیست. مورد دیگری از تشخیص ترمه اصل تراکم پارچه است که باید بافت درون و پشت پارچه ترمه را نگاه کنید. که هر چقدر تراکم بیشتر و بافت ظریف تر باشد ترمه با کیفیت‌تر است آموزش سرمه دوزی.

 

خرید ترمه قدیمی

برای خرید ترمه قدیمی و ترمه با طرح‌های جدید از جنس ابریشم در شهرهای زیادی از طریق مراکز معتبر خرید ترمه به فروش می رسد. که امروزه ترمه‌ها برای دکوراسیون های مختلف متفاوت هستند و هرکدام در کیفیت های گوناگون به فروش میرسد. در مورد قیمت ترمه اصل همان طور که در مطالب قبل گفت شد سرمه لند.

 

با توجه به وجود ترمه‌های تقلبی از جنس پلی استر با قیمت پایین، ترمه اصل قیمت بالاتری نسبت به ترمه‌های از جنس پلی استر هستند. چون جنس آن ها با کیفیت و با وجود نخ ابریشم، لطافت و رنگبندی بسیار زیبایی دارند. پس باید برای خرید ترمه اصل جنس ترمه بافت شد را تشخیص داد. شما می توانید برای خرید ترمه اصل و اطلاع از قیمت ترمه اصل با شماره 09134806135 تماس بگیرید. و مشاوره بگیرید سفارش سرمه دوزی.

 

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «قیمت ترمه اصل قدیمی»

  1. بازتاب: خرید ترمه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!